Схема автономної системи на сонянчих батареях

sxema-avtonomnoї-sistemi-na-sonyanchix-batareyax

Гібридні системи енергопостачання на основі сонячних панелей

Набагато більший інтерес представляють сонячні електростанції гібридного типу, коли відбувається спільна робота мережі і сонячної електростанції. Серцем системи є гібридний інвертор, який може «змішувати» два потоки: від акумуляторів і від мережі. Таким чином, вся вироблена сонячними батареями енергія передається споживачам, а недостатня береться від мережі. Це актуально при відсутності «зеленого тарифу», оскільки офомлення документів потребує значних фінансових вливань.

У гібридних електростанціях іноді буває розумно подавати енергію не на всі прилади, а тільки їх частину, наприклад: котельню, холодильник, освітлення, сигналізацію — прилади, які легко можуть потянути сонячні панелі.

Живити нагрівальні прилади немає ніякого сенсу, тому як теплову енергію більш ефективно використовувати у вигляді тепла. Для прикладу можна використовувати сонянчі колектори та теплові насоси для обігріву приміщень. Сонячні колектори більш ефективні в літній період, а теплові помпи — в зимовий. ККД сонячного колектора становить 93%, в то же час ККД сонячної батареї — 19.5%. З фінансової точки зору, краще інвестувати у теплову енергію для обігріву приміщень. У випадку із тепловим насосом — споживається електроенергія, однак у 3 рази економніше на відміну від електрокотла.

І автономні, і гібридні електростанції можуть бути трифазними, і технічної складності тут немає. Сонячні модулі і акумулятори підключаються так само, як і в однофазному варіанті, тоді як перетворювач напруги стає трифазним. Як правило трифазний ДБЖ — це три синхронізованих однофазних приладів, а відповідно вартість обладнання пропорційно збільшується, тому в домашніх електромережах часто резервують тільки одну фазу, на яку заздалегідь переносять «життєво важливі» прилади.

Ми розглянули основні типи сонячних систем з точки зору принципів роботи. Для проектування сонячної електростанції необхідно провести кількісні розрахунки навантаження і її потужності. Для зручності розрахунку Ви можете скористатися on-line калькулятором на нашому сайті (http://www.ekosystem.lviv.ua) або за допомогою наших інженерів.

Кожна із цих систем має свої плюси та мінуси, та необхідно враховувати фінасові затрати, призначення та раціонально підходити до вибору системи забезпечення електроенергією.

Комментарии запрещены.