Письмовий твір 4 клас НУШПисьмовий твір 4 клас НУШ

0 Comment

Розробка уроку “РМ. Письмовий твір-роздум на тему, пов’язану з життєвим досвідом учнів, у художньому стилі за колективно складеним планом “

Можливість удосконалювати вміння писати твори-роздуми, навички складання монологічного висловлювання; навчити правильно підбирати відповідні аргументи; розвивати вміння викладати матеріал послідовно, логічно; збагачувати словниковий запас учнів засобами оцінки, розширювати світогляд учнів; виховувати шанобливе ставлення до історії свого народу.

УРОК № 68

Тема:

РМ. Письмовий твір-роздум на тему, пов’язану з життєвим досвідом учнів, у художньому стилі за колективно складеним планом ( орієнтовні теми: «Чому людина має бути чемною», «Чого не можна купити за гроші», «Чому потрібно берегти природу» .

Мета:

удосконалювати вміння писати твори-роздуми, навички складання монологічного висловлювання; навчити правильно підбирати відповідні аргументи; розвивати вміння викладати матеріал послідовно, логічно; збагачувати словниковий запас учнів засобами оцінки, розширювати світогляд учнів; виховувати шанобливе ставлення до історії свого народу.

Тип уроку:

Обладнання:

підручник, пам’ятка «Як працювати над твором-роздумом».

Хід уроку

І. Органіаіційний момент

ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

IІI. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Комунікативний практикум.

– Які є типи мовлення?

– Особливості роздуму як типу мовлення.

Роздум — це зв′язний текст, що характеризує логічно послідовний ряд думок, міркувань, висновків на певну тему. Характерною ознакою тексту-роздуму є перебування речень у відношеннях причини й наслідку (обґрунтування, пояснення думки, висловленої в іншому реченні).

Роздум зазвичай складається з трьох частин. Це:

  • Теза — частина, що містить думку, яку треба довести чи пояснити (вступ).
  • Докази — аргументуюча, пояснювальна.(основна частина).
  • Для підтвердження основної думки слід добирати якомога більше вагомих доказів.
  • Висновок (як правило, збігається з думкою, висловленою на початку тексту).

Теза (вступ) Я думаю, що. ; мені здається, що. ; я вважаю, що.

Аргументи Чому? Тому що. ; по-перше. ; по-друге.

Докази Хочеться згадати твір. ; наведу приклад з власного життя

Висновок Отже. ; підсумовуючи, можна зазначити.

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Презентація суджень. Прийом “Аукціон ідей”. Обговорення, вибір найбільш вдалих варіантів.

«Чому людина має бути чемною»,

«Чого не можна купити за гроші»,

«Чому потрібно берегти природу» .

4. Складання плану побудови твору-роздуму.

Будь-який твір починається з визначення його теми, мети та складання плану.

План твору – це схема композиції твору, яка будується на основі авторського задуму, що визначає основний зміст майбутнього тексту.

1. Кожен пункт плану має відображати одну з важливих мікротем висловлювання.

2. Обсяг усіх пунктів плану має відповідати змістові цілої теми.

3. Пункти плану не повинні збігатися між собою.

4. План має зберігати наступність і підпорядкованість розділів.

5. Орієнтовний план, складений під час узагальнення аргументів, запропонованих учнями.

  1. Тісний зв’язок між людиною і природою.
  2. Наше здоров’я залежить від нас самих.
  3. Важливість збереження природних ресурсів.
  4. Бережімо довкілля.

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ.

Індивідуальна робота. Написання твору-роздуму.

VI. ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКУ УРОКУ.

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.

Продовжити обговорення теми уроку вдома, узяти інтерв’ю у батьків, інших родичів.

VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Завершити роботу над твором.

Чому потрібно берегти природу

Я хочу звернути увагу на те, що кожна людина вже від народження тісно пов’язана з природою. Тому бережімо її.

Спробую переконати чому природу треба берегти. По-перше, бережливе ставлення до природи, віддячується нам здоров’ям. Тоді усі могли би бути здоровими. По – друге, дуже корисно влітку покупатись у прохолодній прозорій річці. Вода та сонце гартує наш організм. По – третє, кожне зрубане дерево не поповнить наше повітря киснем, не прихистить влітку від пекучого сонячного проміння, тому не можна бездумно рубати ліси. Нехай посадить кожен хоча б одне деревце. По – четверте, краса природи милує наш погляд, заспокоює. Нехай панує краса і спокій. По – п’яте, чисте довкілля – це гармонія у природі, чудовий спів птахів, багатий урожай. Ще багато можна було б сказати про довкілля, частиною котрого ми є самі.

Ось тому бережімо природу.

Діагностувальна робота. Усний твір 4 клас. Презентація

Діагностувальна робота для 4 класу. Усний твір. Твір за поданою канвою. Презентація містить канву для усного твору та зразки творів для учнів.

Діагностувальна робота. Усний твір4 клас

Твір за поданою канвою

Канва — сітчаста бавовняна, лляна (або змішана за складом) тканина. Основа для вишивки

КАНВАДіти, ліс, ягоди, заблукав, не відкликалися, високе дерево, заліз, хата лісника, додому.

Потрібно скласти твір, використовуючи подані слова. Придумати назву твору. Розказати твір усно. Надіслати відео

Зразок: Пригода в лісі Одного разу діти вирушили в ліс по ягоди. Даринка та Улянка знайшли суниці на галявині, а Петрик пішов далі в ліс. Хлопчик так захопився збиранням ягід, що й не помітив як зайшов на незнайому місцину. Він зрозумів, що заблукав. Почав звати та шукати подружок, але ніхто не відкликався. В цей час дівчатка смакували дарами лісу, швидко поповнювали свої кошики, жартували і йшли далі. Петрикові стало страшно, він не міг потрапити на дорогу додому. Заліз на високе дерево. Добре роздивився і побачив неподалік хатинку лісника. Хлопчик швидко підбіг до хатинки, а там на лаві сидів дядько Андрій. Андрій Семенович, побачивши зляканого Петрика, відразу ж все зрозумів. Пригостив хлопчика чаєм та відвів його додому. Дорогою вони зустріли веселих дівчаток з повними кошиками.

Пригода в лісі Одного разу діти вирушили в ліс по ягоди. Зайшовши на велику галявину друзі швидко знайшли солодкі суниці. Орися та Тарас вирішили спершу наїстися ягід. А Юрко одразу збирав у кошик. Та раптом Юрків пес Булька почув якесь шарудіння й стрімко побіг в гущавину лісу. Хлопчик – за ним. Песик знайшов їжака та гавкав на нього. Хазяїн заспокоїв Бульку та прив’язав його на повідок. Хлопчикові треба було повернутися до друзів і тут він зрозумів, що заблукав. Почав кричати та ніхто не відкликався. Заліз на високе дерево. Добре роздивився і побачив неподалік хатинку лісника. Юрась відразу ж побіг до будиночка. Старий лісник саме збирався в село за провізією. Олег Захарович вивів хлопчика на галявину. Орися та Тарас дуже зраділи, що Юрась та Булька знайшлися. Щасливі з повними кошиками суниць, діти повернулися додому.