Скільки часу триває сутінкиСкільки часу триває сутінки

0 Comment

Скільки за часом триває баскетбольний матч

Гра в баскетбол входить до числа найпопулярніших у світі, проте не кожен може сказати, скільки триває один баскетбольний матч. Чверті, овертайми, перерви, таймаути – їх тривалість часто викликає питання.

Як вважають час у баскетболі

Баскетбол – один з тих видів спорту, в якому ведеться відлік чистого часу. Секундомір арбітра працює тільки тоді, коли м ‘яч знаходиться в грі. Якщо він залишає межі поля або виникають паузи іншого характеру, час матчу зупиняється. Його відлік знову стартує після введення м ‘яча в гру.

Сама гра розбита на чотири рівні чверті. Вони можуть тривати або 10, або 12 хвилин. При цьому 12-хвилинні відрізки в даний час практикуються тільки в Національній баскетбольній асоціації (НБА), яка існує в Північній Америці. У всіх інших турнірах одна чверть триває 10 хвилин.

Гра починається спірним кидком, який розігрується в центральному колі майданчика. Між чвертями робляться перерви по 2 хвилини кожен. При цьому друга і третя чверті розділяються великою перервою – 15 хвилин. Перемогу в баскетбольному матчі здобуває команда, яка набрала більше очок по завершенні ігрового часу (40 або 48 хвилин, залежно від правил). Якщо рахунок рівний, призначається овертайм (додаткові 5 хвилин). Команди грають до тих пір, поки не визначиться переможець. Нічиї бути не може, тому проводиться стільки овертаймів, скільки буде потрібно (один, два, три і т. д.) .Все названі цифри відносяться до чистого часу матчу. Якщо ж брати час звичайний, то на баскетбольний матч, як правило, йде близько 1-2 астрономічних годин (з паузами в грі, з перервами, овертаймами).

Особливі правила

Кожній команді на одну атаку дається 24 секунди (в НБА – 32). Час відраховується з моменту потрапляння м ‘яча в руки гравця, а до його закінчення команда повинна позбутися баскетбольного “снаряда”. В іншому випадку суддя перерве атаку свистком і передасть м ‘яч іншій команді. Як правило, володіння закінчується кидком по кільцю суперника. Крім того, за 8 перших секунд володіння м ‘яч потрібно перевести зі своєї половини поля на чужу. А при вкиданні або під час виконання штрафного кидка м ‘яч повинен покинути руки баскетболіста протягом 5 секунд. Також існує правило 3 секунд: це межа часу знаходження гравця під кільцем суперника.

Рекорд тривалості гри

У 2006 році в Північній Америці відбувся найдовший баскетбольний матч. Команди “Дюк” і “Північна Кароліна” грали більше 58 годин поспіль – з ранку суботи до вечора понеділка. Матч проводився спеціально з метою встановити тимчасовий рекорд, а виручка від продажу квитків була спрямована на благодійні цілі.

Скільки часу військовозобов’язаним потрібно для проходження медичної комісії

Деталі про проходження ВЛК розповіли адвокати “Юридичної сотні”. Вони зазначили, що комісія не має усталених термінів.

“Обмежень по термінах проходження військово-лікарської комісії у законодавстві не визначено”, – написали юристи.

Зазначимо, що в Україні з 24 лютого 2022 року триває загальна мобілізація.

Україна реформуватиме ВЛК

Прем’єр Денис Шмигаль розповів, що Україна зараз працює над пришвидшенням і спрощенням проходження ВЛК. Реформа на етапі обговорення з урядовцями, парламентарями, представниками ОП та військовими.

Довідки мають “ходити” за військовими, а не навпаки. Працюємо над тим, щоб прибрати зайву бюрократію та можливі зловживання з процесу проходження військово-лікарських комісій, – заявив прем’єр.

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що саме мають оновити у ВКЛ. Мовиться про 5 напрямків:

• запровадження електронної медичної інформаційної системи (МІС);
  • електронні черги;
  • електронний документообіг;
  • кількість ВЛК;
  • сервісне обслуговування у військових закладах ВЛК.

Чи можуть мобілізувати обмежено придатних

Під час воєнного стану призову на військову службу підлягають і обмежено придатні за станом здоров’я особи. Варто зазначити, що є ступінь придатності до військової служби. Його визначають на підставі висновку військово-лікарської комісії (ВЛК).

Згідно з наказом Міністерства оборони України №402, обмежено придатні особи не можуть служити у високомобільних десантних військах, плавскладі, морській піхоті чи спецспорудах. Натомість вони можуть нести службу в: