Скільки років минуло від дня Перемоги 2021 рокуСкільки років минуло від дня Перемоги 2021 року

0 Comment

1 гривня 2010 р.

1 гривня 2010 року – обігова монета України. Відомо два варіанти реверса:

  • БА – з Володимиром Великим
  • КД – 65 років перемоги 1945-2010

Гривня з Володимиром Великим нічого не коштує, якщо на гурті є написи. Рідкісною вважається гривня з гладким гуртом, без написів. Таку монету знайти дуже складно, ціна договірна.

Скільки коштує 1 гривня 2010 року

РізновидЦіна
1 гривня Володимир Великий1 грн
1 гривня 65 років перемоги5 – 20 грн

Не можна сказати що 1 гривня “65 років перемоги” особливо цінна монета. Нумізмати неохоче купують гривні з обігу. Воно й не дивно, адже на аукціонах можна купити нові гривні з банківських ролів, які не були в обігу. На аукціоні Віоліті такі гривні коштують 60-70 грн.

1 гривню “Володимир Великий” із банківського ролу можна продати за 5-20 грн.

Національний банк України поступово вилучає жовті гривні з обігу, вони ще залишаються платіжним засобом, проте скоро їх повністю замінять сріблястими гривнями нового зразку. Не поспішайте здавати жовті монети в банк, адже серед них можна знайти цінні гривні, які коштують близько 20 000 грн.

Параметри 1 гривні

Загальний тираж:5 млн. шт
Метал:алюмінієва бронза
Діаметр:26 мм
Маса:6,8 г
Гурт:з написом “Одна гривня”

Урок”Знаходження часу початку події, кількості минулого часу між двома подіями з точністю до року, місяця і дня.

Розробка буде корисною вчителям спеціальних шкіл, що бажають працювати творчо. Матеріал містить корисну та актуальну інформацію для учнів. Урок спрямований на соціальну адаптацію учнів з вадами інтелекту.

Клас: 9

Тема: Знаходження часу початку події, кількості минулого часу між двома подіями з точністю до року, місяця і дня.

Тип уроку: інтегрований урок математики та історії України.

Вид уроку: комбінований (вивчення нового матеріалу, формування та вдосконалення вмінь та навичок).

Мета: повторити міри часу, навчити визначати початок події за кількістю минулих років, розширити знання учнів з історії України. Розвивати вміння виділяти головне, висловлювати власну думку, зацікавленість учнів у математиці, самостійність. Забезпечити належні умови для продуктивної пізнавальної діяльності учнів. Коригувати психічні процеси, мовлення, знання, вміння, навички учнів.

Очікувані результати :

  • навчити учнів визначати початок події за кількістю минулих років , орієнтуватися в часі;
  • підвищити мотивацію навчальної діяльності учнів за рахунок нестандартної форми проведення уроку;
  • розвивати вміння висловлювати власну думку, аналізувати історичні події;
  • підвищувати рівень соціальної адаптації учнів.

Обладнання і матеріали: мультимедійний проектор, презентація, дидактичні, роздаткові та відео – матеріали, картки-опори, модель годинника, календар, стрічка часу.

Словникова робота: тривалість події, ера, століття, тисячоліття, стрічка часу, хронологія.

Хід уроку

І. Організаційна та психологічна підготовка учнів до уроку

Мета етапу : створити сприятливу атмосферу уроку, корекція уяви і мислення. Перевірити готовність учнів до уроку. Налаштувати на позитивне сприйняття матеріалу.

Вправа: « Буває – не буває»

Учитель описує певну ситуацію. Учень повинен сказати «так», якщо така ситуація буває. А якщо не буває – «ні».

1. У році 15 місяців.

2. Тиждень довший за місяць.

3. Урок у школі триває 60 хвилин.

4. За зимою іде літо.

ІІ. Перевірка домашнього завдання, аналіз результатів

Мета етапу : перевірити рівень засвоєння знань.

повторити міри часу та підготувати прислів’я та крилаті вислови про час.

Прислів ’ я та крилаті вислови про час:

  • Час, як вода, все вперед біжить.
  • Згаяного часу і конем не доженеш.
  • Роки більш знають, ніж книги.
  • Час все гоїть.

В учнів на столах роздатковий матеріал: картки – опори «Одиниці часу. Позначення. Співвідношення між одиницями часу».

Одиниці часу

Скорочене позначення

Співвідношення між одиницями часу

1 міс. = 30 або 31 день

1звичайний рік = 365 діб 1 високосний рік = 366 діб

1 століття = 100 років

1 тисячоліття 1000 років

1.Які міри часу ви знаєте?

2.Скільки місяців у році?

3.Скілки днів у тижні?

4.Скільки років у столітті, тисячолітті?

5. Скільки годин складає доба?

ІІІ. Усний рахунок

Мета етапу : активізувати пізнавальну діяльність учнів.

1. Дидактична гра: «Годинник»

Вчитель на моделі годинника показує час, а учні дають відповіді. За кожну правильну відповідь учні отримують один бал.

Учитель підводить підсумок гри, визначаючи переможця.

І V . Оголошення, представлення теми та очікуваних навчальних результатів

Мета етапу : забезпечити розуміння учнями змісту їхньої діяльності, тобто того,чого вони повинні досягти в результаті уроку і чого від них очікує вчитель.

Учитель повідомляє тему , мету та очікувані результати уроку.

V . Надання необхідної інформації.

Мета етапу :дати учням достатньо інформації для виконання практичних завдань.

Робота з календарем року. В учнів на столах календар року.

Календар – список днів усього року з поділом на тижні та місяці та позначенням вихідних та свят.

Історична довідка. Вчитель зазначає, що календарі бувають різні. Календарі є:

  • Єгипетський календар
  • Юдейський календар
  • Китайський календар
  • Японський календар
  • Індуїстські календарі
  • Календар майя
  • Ісламський календар
  • Давньогрецькі календарі
  • Юліанський календар
  • Григоріанський календар
  • Французький революційний календар
  • Календар на Русі
  • Ми користуємось Григоріанським календарем.

Запам ятайте! Тривалість події – проміжок часу, що пройшов від початку події до її кінця. Щоб обчислити тривалість події, потрібно від часу(дати) її закінчення відняти час ( дату) її початку.

Щоб визначити початок події за кількістю минулих років, потрібно від дати закінчення події відняти її тривалість.

Історична довідка. Визначити точний час певної події, тобто її дату, допомагає ХРОНОЛОГІЯ – наука, що вивчає способи обчислення часу.Не завжди час обчислювався так, як нині. Найдавнішими одиницями виміру часу є доба, тиждень, місяць, рік. Люди почали їх застосовувати, спостерігаючи за явищами природи, рухом Сонця, Місяця, зірок. Та осягнути та правильно зрозуміти складні явища природи було важко. Тому за давнини в різних народів рік міг тривати від 300 до 400 днів і починатися чи навесні, чи влітку, чи восени або й взагалі з приводу якоїсь певної події ( повені річки, заснування міста тощо).

Лічба років від певної події називається ЛІТОЧИСЛЕННЯМ ( ЕРОЮ). Кожні сто років вважаються одним СТОЛІТТЯМ, або ВІКОМ. Тисяча років – це ТИСЯЧОЛІТТЯ.

V І. Актуалізація опорних знань і способів діяльності

Мета етапу :створити умови для продуктивної роботи учнів та їх співпраці один з одним.

Історична довідка. Щоб уявити плин часу, скористуємося стрічкою часу.(Роздатковий матеріал: стрічка часу, яка повинна бути рухомою). Праворуч на стрічці часу розташований рік, в якому ми живемо, ліворуч попередні роки або століття.

_____________________І_____________________2016рік

Історична довідка. Назва Україна вперше зустрічається в літописів у 1187 році.

Робота в зошитах та за дошкою. ( Роздатковий матеріал).

Задача 1. Відомо , що назва Україна вперше зустрічається в літописі у1187 році. Користуючись стрічкою часу, визначити скільки років минуло від того часу до 2016 року?

Розв’язання: 2016 – 1187 =829 (р.)

Відповідь. 829 років минуло від того, коли назва Україна вперше вжито в літописі.

Історична довідка. ( Відео « Княгиня Ольга» (5хв.))Після того, як князь Ігор наклав головою під час бунту слов’янських племен, невдоволених розмірами данини, до влади прийшла його дружина Ольга. Пройшло 1104 роки від того, коли княгиня Ольга почала володарювати в Києві.

Задача 2. Пройшло 1104 роки від того, коли княгиня Ольга почала володарювати в Києві. В якому році почала володарювати княгиня Ольга?

Розв’язання: 2016 – 1104 = 912( р.)

Відповідь. У 912 році почала володарювати княгиня Ольга.

V ІІ. Фізпауза

Мета етапу: зняття психофізичного напруження.

Вправи для зняття зорової втоми, розслаблення м’язів кістей рук.

V ІІІ. Застосування знань і способів діяльності

Мета етапу : організувати практичну роботу учнів для самостійного освоєння матеріалу та досягнення поставлених цілей уроку.

Історична довідка. (Відео «Володимир Великий»(2хв.))

Інформацію підготували учні.

Перший учень. Особливого піднесення Київська Русь досягла за часів правління князя Володимира. Недарма його звали Великим. Найбільшою справою Володимира Стало запровадження 988 року християнства.

Другий учень. Князь Володимир закінчив своє володарювання у 1015 році і правив державою продовж 35 років.

Інтерактивна вправа: «Мозковий штурм».

Вчитель. Діти, як дізнатися, в якому році посів великокнязівський стіл Володимир Великий?

Учні : Від року закінчення правління потрібно відняти кількість років, що правив Володимир.

Відповідь. посів великокнязівський стіл Володимир Великий.

Самостійна робота ( роздатковий матеріал).

1.Розташуйте наведені одиниці виміру часу у відповідній послідовності:

Місяць, століття, день, рік, тисячоліття, тиждень.

2.Розвяжіть хронологічну задачу. Георгій Іванович Нарбут, творець «Українського гербовника» помер у 1920 році, проживши 34 роки. У якому році народився Г. І. Нарбут?

ІХ. Підбиття підсумків та оцінювання результатів

Мета етапу :здійснити рефлексію та проаналізувати ступінь реалізації поставлених цілей.

Інтерактивна вправа: «Словесна аргументована оцінка». Вчитель виставляє оцінки за урок та аргументує їх.

Х. Інформація про домашнє завдання

Мета етапу: постановка навчальної проблеми і завдань з пошуком їх вирішення.

1.Накресліть в зошиті лінію часу, позначте на ній теперішній рік та розв’яжіть хронологічну задачу.

Задача. Пройшов 951 рік від дня заснування славетного чоловічого монастиря у Києві – Києво – Печерську лавру. Дізнайтеся, в якому році заснований монастир, позначте цей рік на лінії часу.

2. Визначте, до якого століття відносяться наведені дати:

1365рік, 988 рік, 2016 рік, 1015 рік, 1941 рік.