Скільки у середньому грає хокеїстСкільки у середньому грає хокеїст

0 Comment

Скільки триває матч в хокеї в різних турнірах

Якщо говорити про хокей, то його можна сміливо назвати одним з найпопулярніших видів спорту у світі. Особливо великий інтерес до нього в країнах Північної Америки, в Європі та Україні. Нейтральні вболівальники знають, що один матч в хокеї триває 60 хвилин, але як цей час розподіляється і чи є додатковий час? Міжнародна федерація хокею з шайбою розробила чіткі правила, за якими грають у всьому світі, тому дамо відповідь на питання – скільки триває гра в хокей?

Скільки триває Хокей: регламент змагань

Отже, дізнаймося, скільки триває хокей? Тут може бути два варіанти, в залежності від того, що рахувати – чистий час матчу, або скільки триває вся гра.

2 тайм-аути по 15 хвилин, разом 30

Чотири овертайми по 5 хвилин

Розглянемо докладніше. Матч розділений на три періоди по двадцять хвилин – це чистий час гри. Між періодами є тайм-аути по 15 хвилин, під час яких гравці відпочивають і міняються воротами на полі. Якщо під час основного часу виявляється переможець, то гра зупиняється. Також потрібно брати до уваги паузи під час самої зустрічі, в яких проводяться заміни та видалення гравців. Вони можуть продовжити період на десять хвилин.

Отже, скільки триває хокейний матч, якщо переможець виявлений в основний час? В такому випадку гра займає від півтори години до двох годин часу.

Гра з урахуванням овертайму

Але далеко не завжди переможець може визначитися в рамках основного часу. В такому випадку може бути кілька варіантів, в залежності від регламенту змагань:

• Якщо за правилами турніру в матчі може бути зафіксований нічийний результат, то гра зупиняється.
  • У регулярних чемпіонатах при нічийному рахунку призначається один овертайм тривалістю 5 хвилин. Якщо за цей час командам не вдається забити, то призначається серія булітів.
  • На стадіях плей-офф буліти не призначаються, але проводяться чотири овертайми. Якщо за цей час переможець не визначиться, то може бути призначений додатковий овертайм. Теоретично, їх може бути скільки завгодно, поки одна з команд не заб’є.

Виходячи з цього, час гри може бути збільшено від 15 хвилин при одному овертаймі. Максимальну ж тривалість матчу визначити складно, позаяк невідомо, скільки всього буде овертаймів.

Хокей – скільки триває гра якщо зберігся нічийний результат

Вище вже говорилося, що може бути призначена серія булітів – саме вона визначає переможця, якщо не вийшло забити в основний і додатковий час. Буліти є аналогом серії пенальті у футболі. У середньому, одна серія булітів триває від десяти до п’ятнадцяти хвилин.

У підсумку сказати скільки триває хокейний матч не просто, адже все залежить від регламенту турніру. Мінімально матч триває півтори години, а максимально може розтягнутися і до трьох.

Часті питання

➦➦ Як розібратися з регламентом турніру?

✔️ Ви можете перейти на наш сайт. Тут представлена вся інформація по всіх хокейних турнірах.

➦➦ Де можна стежити за результатами ігор?

✔️ Якщо вас цікавить хокей, то наш сайт саме для вас. Тут зібрані всі новини з цього виду спорту, проводяться аналізи матчів, прогнози майбутніх зустрічей, є таблиці та статистка.

➦➦ Скільки за часом йде хокей в овертаймах?

✔️ Один додатковий час – це п’ять хвилин. Якщо одна з команд закине шайбу під час овертайму, то матч зупиняється, оскільки з’являється переможець.

Вейну Грецьки виповнилося 60 років

Сьогодні виповнюється 60 років легендарному й безумовному №1 світового хокею, кращому бомбардирові НХЛ за всю історію існування ліги Вейну Грецьки – Іванові Грецькому, нащадку українських переселенців до Канади.

Вейн народився 26 січня 1961 року в місті Брентфорд, у провінції Онтаріо. Його мати – англо-ірландського походження, а батько – Волтер або Володимир Грецьки – українець.

У фільмі “Юкі” про канадських хокеїстів українського походження, батька Грецьки запитують, як його звати українською?

– Іван Грецький, – була відповідь.

Талант Грецьки проявився, як тільки він став займатися хокеєм. У 6-річному віці він грав з 10-річними хлопцями, у 10 років забив 378 шайб. У 16 років він вже виступав за молодіжну команду, а в 17 підписав контракт з клубом “Індіанаполіс Рейсерз” зі Всесвітньої хокейної асоціації. Але через 8 матчів його обміняли в “Едмонтон Ойлерз”. 1979 року ВХА збанкрутувала і 4 клуби, зокрема “Едмонтон” з Грецьки, увійшли в НХЛ.

У 6-річному віці він грав з 10-річними хлопцями, у 10 років забив 378 шайб

У 1-му ж сезоні 1979-1980 років Грецьки розділив 1-ше місце серед бомбардирів НХЛ і отримав приз Гарта. За підсумками чемпіонату 1980-1981 років він став найкращим бомбардиром ліги і був нагороджений призом Арта Росса. Грецьки буде найрезультативнішим гравцем НХЛ протягом 7 сезонів поспіль. 1981-го він знову отримав приз Гарта. Через рік він поб’є рекорди ліги за закинутими за сезон шайбами – 92 – і набраними очками – 212. 1983 року “Ойлерз” виходять у фінал Кубка Стенлі, але програють там “Нью-Йорк Айлендерс” в 4 матчах. Через рік вони беруть реванш і завойовують свій 1-й титул володарів Кубка Стенлі. За 5 років вони 4 рази будуть чемпіонами.

Через 3 місяці після перемоги 1988 року “Ойлерз” обмінюють Грецьки в “Лос-Анджелес Кінгз”. 15 жовтня 1989 року Вейн забиває гол у ворота своєї колишньої команди і обходить свого кумира Ґорді Гоу за набраними очками, посівши 1-ше місце серед найкращих бомбардирів за всю історію НХЛ. 1993-го, незважаючи на травму спини, через яку він пропустив більшу частину сезону, Грецьки допоміг “Кінгз” вперше вийти у фінал Кубка Стенлі.

У кінцівці сезону 1995-1996 років “Кінгз” обмінюють його в “Сент-Луїс Блюз”. Улітку 1996-го він стає вільним агентом і укладає контракт з “Нью-Йорк Рейнджерс”, де грає його колишній одноклубник по “Едмонтону” Марк Мессьє.

У “Рейнджерс” Грецьки проводить 3 сезони і завершує кар’єру, маючи на своєму рахунку 894 закинуті шайби, 1963 гольові передачі і 2857 набраних очок. Це статистика регулярних сезонів. У матчах плейоф Грецьки забив 122 рази, віддав 260 результативних передач і набрав 382 очки. Усе це рекорди НХЛ.

Правила гри в хокей

Неодноразово змінювалися, причому дуже істотно. Так було в 19 в. іншим було кількість гравців на майданчику (9ґ9, потім – 7ґ7), команди обходилися без запасних гравців, а їх складі були хокеїсти з незвичайним за сучасними мірками амплуа: наприклад, так званий ровер (англ. rover) – нападник, котрий мав право грати лише біля воріт суперника. Інакше вводилася у гру шайба. Суддя клав її на лід, розводив, тримаючи руками, ключки суперників і, подавши відповідну команду, відскакував убік. Лише згодом шайбу почали вкидати.

Довгий час застосування силових прийомів допускалося виключно в зоні захисту, – лише у 1970 р. дозволили силову боротьбу по всьому полю. Через три роки перестали фіксувати прокид шайби, якщо першим її торкнеться гравець атакуючої команди. Одна з найбільш кардинальних змін відбулася в 2001: було скасовано так зване правило червоної лінії , за яким гравець не міг приймати шайбу за середньою лінією, якщо вона була послана із зони захисту. Подібні нововведення вносяться до правил для того, щоб зробити гру більш динамічною, гострою та видовищною.

ХОКЕЙНИЙ МАЙДАНЧИК

Розміри хокейного майданчика. У правилах ІІХФ та НХЛ розміри хокейного майданчика різняться. За правилами ІІХФ, майданчик повинен бути бажаним розміром 58 х 30 метрів; в офіційних змаганнях під егідою ІІХФ допускається відхилення від цього розміру до 61 м завдовжки і до 27 м завширшки; для інших змагань мінімальний розмір майданчика встановлений 40 х 20 метрів. Правила НХЛ наказують розмір майданчика в 200 х 85 футів, тобто 60,96 х 25,90 метрів. У НХЛ вважається, що менші розміри сприяють силовій боротьбі, кидкам по воротах, грі біля бортів, де відбувається багато спекотних єдиноборств, сутичок та бійок. Кути майданчика повинні бути заокруглені дугою кола радіусом від 7 м до 8,5 м за правилами ІІХФ та 28 футів (8,53 м) у НХЛ.

Борт хокейного майданчика. Майданчик повинен бути оточений пластиковими або дерев’яними бортами висотою не менше ніж 1 м і не більше ніж 1,22 м над рівнем поверхні льоду. На лицьових бортах майданчика має бути встановлене захисне скло і поверх скла – захисна сітка, що запобігає вильоту шайби за межі майданчика і, як наслідок, потрапляння в глядачів. У середній частині бокового бортика розташовані дві дверцята, що відкриваються всередину, призначені для виходу гравців на майданчик. Ще дві дверцята розташовані навпроти, на лавці для оштрафованих гравців.

Розмітка хокейного майданчика. За 3-4 м від бортів проведено лицьові лінії. У 17,23 м від лінії воріт – сині лінії зон, завдяки яким майданчик поділяється на 3 зони: центральну зону та дві зони суперників. У центрі поля — червона лінія, що розділяє майданчик навпіл, і точка вкидання, що знаходиться посередині червоної лінії. По обидва боки від воріт на відстані 6 м намальовані точки вкидання із зоною вкидання радіусом 4,5 м.

Лавка штрафників. Кожен хокейний майданчик обладнаний двома лавками для оштрафованих гравців. Кожна лава має бути розрахована щонайменше на 5 гравців. Мінімальна довжина лави – 4 метри, ширина – 1,5 метра.

Хокейні ворота. Конструкція воріт: Ширина – 1,83 м (6 футів); Висота – 1,22 м (4 фути); Зовнішній діаметр стійок – 5 см. Хокейні ворота зміцнюються на штирях, для яких просвердлюються отвори в льоду. Ця технологія забезпечує досить міцну фіксацію воріт на поверхні майданчика, але в той же час ворота можуть зрушуватися, щоб гравець, який зіткнувся з ними, не отримав травми. Від центру лінії воріт радіусом 1,8 м зазвичай прокреслюється площа воріт: у Росії довжина лицьової лінії площі воріт – 3,6 м; в НХЛ – 2,44 м.

ХОККЕЙНА ЕКІПІРОВКА

Велика увага приділяється хокейному екіпіруванню. Спортсмени піклуються про те, щоб максимально убезпечити себе від хворобливих ударів шайби і ключки, від ударів при зіткненні з іншим гравцем, від падіння на борт і т. д. Раніше обмундирування хокеїста було важким, і хокеїсти виглядали в ньому незграбними, відчували дискомфорт. Хокейне екіпірування польового гравця складається з:

Клюшка – спортивний снаряд, за допомогою якого в хокеї переміщують по майданчику шайбу.

Ковзани – черевики з прикріпленими до них металевими лезами. Використовуються для пересування льодом. Черевики виготовляються зі шкіри або пластику, лезо – металеве. Хокейні ковзани поділяються на ковзани зі знімним лезом, і литим лезом, а також за ступенем захисту та маневреності ковзана для захисників, нападників або воротарів.

Раковина — це пластикова раковина спеціальної форми. Призначена для захисту пахової області від попадання шайби та різних травм.

Шолом і візор – частина екіпіровки польового гравця, що одягається на голову для захисту від пошкоджень.

Щитки (наколінники та налокітники). Наколінники призначені для захисту колінного суглоба та гомілки хокеїста, налокітники для захисту ліктьового суглоба гравця.

Нагрудник (панцир, наплічник) – забезпечує захист грудної клітки та всієї спини гравця, особливо хребта. Крім переднього та заднього протектора, в конструкцію панцира входять спеціальні накладки-чашечки для плечей, а деякі моделі додатково забезпечені посиленими бічними вставками та регульованими (знімними) протекторами живота та попереку.

Рукавички (краги) – особливі рукавички, що захищають кисті рук, кистьові суглоби та нижню частину передпліч гравця при ударах ключкою по руках, попадання шайби, та в інших подібних випадках. Особливості конструкції хокейних краг такі, що вони забезпечують максимальний рівень рухливості суглобів верхніх кінцівок для забезпечення ефективної роботи ключкою.

Капа – пристосування з гнучкої пластмаси, що одягається під час спортивних тренувань та змагань, а також розважальних спортивних занять для запобігання травмі зубів.

Труси (шорти). Хокейні шорти призначені для запобігання травмуванню хокеїста при падіннях, зіткненнях, попаданнях шайби та інших випадках. Зшиті із спеціальної високоміцної штучної тканини, із жорсткими вставками на стегнах, куприку, попереку та хребті.

Захист горла (нашийник) — напівжорстка деталь із пластику або кевлару, що захищає горло, шию (спереду та ззаду) та ключиці гравця.

Светр (англ. Hockey jersey) – обов’язкова частина спортивного екіпірування гравця в хокеї з шайбою, одягається поверх захисту (нагрудник, налокітники).

Екіпірування хокейного воротаря складається з:

• Воротарська ключка.
  • Воротарські ковзани. Відмінності від ковзанів польового гравця: довше широке лезо; пластикова ударостійка зовнішня конструкція; укорочений задник; спеціальні отвори у склянці ковзана для кріплення щитків.
  • Шолом та маска.
  • Захист горла.
  • Нагрудник. Посилений нагрудник, у якого поєднані налокітники та сам нагрудник. Ліктьова область та область грудей посилені додатковими накладками.
  • Бандаж — це пластикова раковина спеціальної форми. Призначена для захисту пахової області від попадання шайби та інших травм.
  • Боягузи (шорти). Хокейні шорти призначені для запобігання травмуванню хокеїста при падіннях, зіткненнях, попаданнях шайби та інших випадках. Зшиті із спеціальної високоміцної штучної тканини, із жорсткими вставками на стегнах, куприку, попереку та хребті. У шортах воротаря застосовуються міцніші вставки.
  • Блокер – широка воротарська рукавичка з місцями для пальців із внутрішньої сторони. Призначена для захисту тильного боку кисті руки, в якій воротар тримає ключку, і є ефективним інструментом відображення кидків.
  • Пастка — рукавичка, схожа на бейсбольну пастку, але сконструйована спеціально для лову шайби з урахуванням хокейної специфіки.
  • Щитки – призначені для відображення кидків. Виготовляються із повністю штучних матеріалів.

Верхня форма та шоломи гравців однієї команди повинна бути однакового кольору (воротарю дозволяється мати шолом, відмінний за кольором від шоломів інших гравців). На светрах гравців мають бути нанесені номери та прізвища.

Хокейна шайба. Повинна бути виготовлена ​​з вулканізованої гуми або іншого схваленого ІІХФ матеріалу і бути переважно чорного кольору. Розміри шайби: Діаметр: 7,62 см; Товщина: 2,54 см; Вага: 170 г.

ПРОДОВЖНІСТЬ ГРИ У ХОКЕЙ

Матч з хокею з шайбою складається з трьох періодів по 20 хвилин чистого часу. Перерви між періодами тривають 15 хвилин. У разі нічийного результату після закінчення трьох періодів можливе призначення додаткового часу (овертайму). У разі нічиєї після закінчення овертайму пробиваються штрафні кидки (буліти). Необхідність овертайму, а також його тривалість, необхідність та кількість штрафних кидків обумовлюються окремо у регламенті турніру.

СКЛАД КОМАНДИ У ХОККІЇ

На матч зазвичай приходять 20-25 гравців від однієї команди. Мінімальна та максимальна кількість гравців визначається регламентом турніру. Одночасно на полі з боку однієї команди повинні перебувати шість гравців: п’ять польових та один воротар.

Допускається заміна воротаря на шостого польового гравця. Зміни гравців можливі як у паузах під час зупинення часу гри, так і безпосередньо під час гри. Під час проведення овертаймів на майданчику присутні по п’ять гравців (воротар та чотири польові).

СУДДІ У ХОККІ

Хокейний матч обслуговує суддівська бригада, яка складається з трьох чи чотирьох суддів. Один чи два судді (залежно від регламенту турніру) називаються головними суддями, два інших – помічниками головного судді, або лайнсменами. До обов’язків головного судді входить відстеження порушень правил, фіксація взяття воріт (голів). Помічники головного судді відповідають за відстеження положень «поза грою», прокидів шайби, порушень чисельного складу, а також проведення вкидань шайби. Окрім суддів у полі, на кожному матчі є суддівська бригада, яка знаходиться за межами майданчика.

Порушення правил у хокеї

Поштовх суперника (так само поштовх ключкою і поштовх на борт); атака гравця, який не володіє шайбою (силові прийоми в хокеї можна застосовувати лише проти суперника, який володіє в даний момент шайбою, зробивши при цьому не більше двох кроків йому назустріч), а також напад на воротаря (вважається порушенням, навіть якщо він далеко з воріт) ; підніжка, затримка суперника руками, зачіп, атака ззаду.

Удар суперника (ліктем, коліном та ін.); гра високо піднятою (тобто піднятою вище плеча) ключкою, удар ключкою, а також гра зламаною ключкою або ключкою нестандартних розмірів; затримка шайби руками, навмисне падіння на шайбу (включаючи воротаря, якщо він вийшов за межі воротарської площі); порушення процедури вкидання шайби або встановленого порядку виходу з лави запасних (або оштрафованих) гравців.

Затримка гри (навмисний викид шайби за межі майданчика, усунення воріт тощо); кидок ключки на лід; брутальна гра, бійка; неспортивна та недисциплінована поведінка (гравець допускає симуляцію — так званий «нирок» або «рибку», заперечує рішення судді або якимось чином втручається в його дії, використовує образливі вислови тощо).

При деяких порушеннях покарання, згідно з правилами, може бути різним і залежить від інтерпретації ігрової ситуації головним суддею: наприклад, чи було порушення навмисним чи ні, наскільки велика відповідальність гравця за участь у бійці тощо.

Правилами передбачені такі покарання:

• Мінімальний штраф;
  • малий лавовий штраф, великий штраф;
  • штраф за недисципліновану поведінку з правом негайної заміни;
  • Видалення до кінця гри (з правом заміни через 5 хвилин);
  • Штрафний кидок (буліт).

Хокеїст, покараний малим штрафом, видаляється з майданчика на 2 хв чистого ігрового часу — і не може на цей час замінити іншого гравця. Воротар у разі порушення ним правил із майданчика не видаляється, покарання за нього відбуває хтось із польових гравців, команда при цьому грає у чисельній меншості. Оштрафований гравець може повернутися на майданчик достроково, якщо команда-суперник зуміє реалізувати чисельну перевагу.

Якщо гравець, що знаходиться на лавці для запасних або «штрафників», суперечить суддям, втручається в гру тощо, він карається малим штрафом. Якщо таке порушення допустив оштрафований хокеїст, один із польових гравців його команди, які перебувають у цей момент на майданчику, залишає її.

Малий лавковий штраф накладається не так на конкретного гравця, але в команду: за «загальне» порушення (наприклад, чисельного складу) чи порушення, безпосереднього винуватця якого вдається встановити (наприклад, кидок предмета на лід з лави запасних). Для відбуття малого штрафу може бути призначений (тренером) будь-який гравець команди, крім воротаря. Перший великий штраф тягне видалення гравця, що провинився (крім воротаря) на 5 хв чистого ігрового часу без права заміни. Повторний великий штраф (протягом однієї гри) автоматично призводить до вилучення гравця до кінця матчу, його команда при цьому 5 хв. грає у меншості.

За недисципліновану поведінку хокеїст (за винятком воротаря) видаляється на 10 хв чистого ігрового часу – з правом негайної заміни. Повторний дисциплінарний штраф (в одній грі) стає дисциплінарним штрафом до кінця гри. Хокеїст, віддалений до кінця гри (за виняткову грубість тощо), вирушає в роздягальню. Він не має права брати участь у наступних іграх команди — поки його провина не буде обговорена в організації, відповідальній за проведення змагань.

Дисциплінарні штрафи передбачають негайну заміну оштрафованого гравця. Так званий відкладений штраф застосовується у разі, якщо в момент порушення правил гравцем на лавці штрафників вже перебувають два (або більше) його партнери за командою: за правилами, на майданчику має бути не менше 3 польових гравців від кожної команди. У такій ситуації гравець, що провинився, видаляється з майданчика і замінюється іншим польовим гравцем, — до того моменту, поки не закінчиться штрафний час одного з його партнерів, оштрафованих раніше.

Можливе і взаємне порушення. Від «звичайного» воно відрізняється тим, що обидва гравці-суперники відбувають штраф повністю, навіть якщо одній із команд вдасться забити гол. Якщо суддя зафіксував порушення правил однієї з команд (позначивши це відповідним жестом), але шайба поки знаходиться у суперника, гра не зупиняється — доти, доки гравець, що провинився, або хтось із його партнерів не торкнеться шайби. Якщо команда-суперниця зможе забити гол, суддя фіксує взяття воріт, а оштрафований гравець залишається на майданчику.

Штрафний кидок (буліт) призначається у таких випадках:

– Гравець команди, що обороняється, навмисне зрушив ворота, щоб не дати супернику забити гол (якщо це зробив польовий гравець, він також карається додатково великим штрафом); хтось із оштрафованих (або запасних), що знаходяться на лавці, гравців вийшов на поле, щоб запобігти взяттю воріт; гравець (крім воротаря), перебуваючи у площі своїх воріт, навмисне ліг на шайбу, взяв її до рук (з льоду) чи підгріб під себе рукою.

– Гравець команди, що обороняється, навмисне кинув ключку (або її частину) в шайбу у своїй зоні захисту, щоб запобігти взяття воріт; гравець, що вийшов віч-на-віч з воротарем, зазнав нападу (або був збитий) гравцем команди, що захищається – щоб уникнути кидка по воротах; за 2 (і менше) хв до закінчення матчу команда, яка має на лаві оштрафованих не менше двох гравців, порушила чисельний склад.

Штрафний кидок може виконувати будь-який гравець команди (за винятком оштрафованих) – призначений капітаном. За сигналом судді, гравець виконує буліт, веде, не зупиняючись, шайбу від центральної точки до воріт суперника і намагається вразити їх.

Захищає ворота у момент виконання буліту лише воротар. До початку виконання штрафного кидка він не має права залишати площу воріт. Після того, як гравець, який виконує буліт, торкнеться шайби, голкіпер може захищати ворота будь-яким дозволеним способом. Коли кидок по воротах здійснено, виконання буліту вважається завершеним. Гравець, який його виконує, не має права добивати у ворота шайбу, що відскочила від воротаря, стійки воріт або лицьового борту.

У деяких ситуаціях команді, що не порушила, дається можливість вибору між виконанням штрафного кидка у ворота суперника або видаленням гравця, що провинився. У разі серйозного порушення можливе «подвійне покарання»: у вигляді буліту та штрафного часу. Якщо порушення зафіксовано під кінець ігрового часу, то буліт виконується відразу після закінчення часу гри. Час, необхідний для його виконання в загальний ігровий час, не включається.

Прокидання шайби та положення хокеїста «поза грою». Два суттєві ігрові моменти, пов’язані з розподілом хокейного майданчика на зони. Якщо хокеїст команди, що грає в рівних складах із суперником (або в чисельній більшості), перебуваючи на своїй половині поля, тим чи іншим способом відправляє шайбу за лінію воріт іншої команди, гра повинна бути зупинена. Після чого шайба вводиться в гру в точці кінцевого вкидання в зоні команди, що порушила.

Якщо шайба, надіслана гравцем зі своєї половини поля, потрапляє у ворота суперника, зараховується гол — прокид у такому разі не фіксується. Він також не фіксується, якщо шайба до перетину лінії воріт пройшла через площу воріт, зачепила когось із гравців команди, що обороняється, потрапила на цю половину поля безпосередньо від хокеїстів, що беруть участь у вкиданні на іншій його половині, або була кинута гравцем команди, що знаходиться в на даний момент у чисельній меншості.

Якщо, на думку лінійного судді, гравець протилежної команди (за винятком голкіпера) має можливість зіграти з шайбою до того, як вона перетне лінію воріт, але навмисно не робить цього, прокидання не фіксується і гра не зупиняється. Правило про становище «поза грою» багато в чому визначає хокейну тактику. Згідно з цим правилом, гравці атакуючої команди не можуть входити до зони нападу до того, як туди потрапить шайба. Положення хокеїста щодо синьої лінії визначається за його ковзанами, а не по ключці. Гравець вважається “поза грою”, якщо обидва його ковзани повністю знаходяться за синьою лінією в зоні атаки.

“Поза грою” не фіксується, якщо гравець, який володіє шайбою, перетинає синю лінію попереду неї. А також у випадку, коли хокеїст вводить або передає шайбу зі своєї зони захисту у той час, як там перебуває гравець (гравці) команди-суперниці. Можливе “поза грою” – єдине обмеження, пов’язане з передачею (грою в пас) у хокеї.

Рекомендуємо для перегляду відео “Хокей для чайників”.