Малювання Кімнатні рослини молодша групаМалювання Кімнатні рослини молодша група

0 Comment

Конспект заняття ” Кімнатні рослини”

Мета : Ознайомити дітей з правилами уходу за кімнатними рослинами. Правилами пересадки,поливу,підживлення.

навчальна: формувати уяву та вміння учнів про умови життя кімнатних квітів, способи пересаджування, поливу та підживлення кімнатних рослин;

розвивальна: розвивати інтерес до квітів та предмету «Квітникарство», навички роботи у парах та групами;

виховна: виховувати охайність,культуру мови, праці, почуття прекрасного, бажання працювати, любов до природи.

Обладнання: Використання ІКТ. Відеоролик «Кімнатні рослини та догляд за ними.» Картки «Пересаджування рослин», «Полив та підживлення квітів», зразки для роботи з грунтом, грунт, дренаж, відро з водою, секатор ,горщики, зразки добрив.

Поширення словникового запасу : пересаджування, шар землі, перекидання рослин, підживлювання добривами,калійні добрива,фосфорні добрива, універсальне підживлення.

Тип уроку: Вивчення нового матеріалу

Х і д у р о к у

I. Організаційний момент

Перевірка наявності учнів; підготовка робочого місця до уроку, спец одяг для роботи.

Налаштування емоційного настрою учнів до уроку.

Відпочинок наш кінчається,

Старанно будемо ми працювати,

Нехай він схожий на хвіст,

Але бажаний в будинку гість,

Візьми горщик і потрудися.

І нехай непоказні так квітки,

Але представляє він собою,

Зростає рослини особливої краси.

Найчастіше потрібно поливати

Чим більше світла і тепла,

А якщо світла не вистачає,

Відеоролик «Кімнатні рослини та догляд за ними»

II. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів.

а) роздати картки з завданнями (Розклад правильно яка квітка якого догляду потребує?)

б) Які ви побачили в відео правила пересадки?

Що таке період активного росту та спокою?

Назвіть ознаки хворої здорової рослини.

III. Мотивація навчальної діяльності

Ми пересадимо квіти вони будуть рости та дарувати нам позитивні емоції.

IV. Повідомлення теми уроку

Тема уроку: «Догляд за кімнатними рослинами :пересадка,полив ,підживлення.»

V. Вивчення нового матеріалу . Перша частина (Розказ вчителя з супроводженням поточних дій.).

Рано чи пізно пересадка кімнатних рослин стає необхідною. Коли і чому потрібно пересаджувати рослини, яким способом це зробити, щоб не пошкодити кореневу систему.

Які ознаки, що рослину потрібно пересаджувати?

Дидактичний матеріал « Збери рослину»

Найбільш очевидною ознакою, що кімнатну рослину треба пересадити, є коріння на поверхні грунту, проростання коренів зі зливного отвору в нижній частині горщика або його деформація.

Також пересадки потребує рослина тоді, коли вона призупинила або сповільнила ріст.

Зміщення рослини у вазонку може стати ще однією ознакою пересадки.

Як вибрати горщик при пересадці кімнатних рослин?

Новий горщик повинен бути не більше 4 сантиметрів ширини і 5 сантиметрів глибини ніж старий горщик. Чому? Горщик, що набагато більший, дає корінням занадто багато місця для росту, зайвої води, що може сприяти загниванню коренів. Не забудьте вибрати горщик, який має дренажні отвори, щоб зайва вода витекла. Верхня частина рослини не буде рости доти, доки її коріння не почне заповнювати горщик.

Якщо ви використовуєте новий глиняний горщик, замочіть його у воді на декілька годин, перш ніж посадите в нього рослину. Новий глиняний горщик настільки сухий, що він буде грабувати вологу з ґрунту.

Як пересадити кімнатну рослину – крок за кроком:

Розкладання дидактичного матеріалу « Пересадка крок за кроком.»

• Щоб витягнути рослину з свого первісного горщика, переверніть його на бік і постукайте. Якщо рослина не зрушиться з місця, то можете натиснути на дно горщика, щоб послабити коріння або акуратно просуньте ніж навколо внутрішньої сторони горщика, намагаючись не пошкодити коріння. Якщо рослина і горщик дуже великі, можна замінити верхній шар землі. На дно горщика сипемо дренаж (керамзіт), грунт,ставимо рослину,засипаемо по краю землею,та поливаемо.

К ілька порад, які допоможуть кімнатній рослині прийнятися після пересадки:

• Не ставте рослину на сонце відразу, тому що сонце може бути занадто суворим для ослабленої рослини.

• Зберігайте грунт рівномірно вологим, але не сирим. Якщо ви помітили, що листя мляві – рослина не отримує достатньо води.

Якщо листя жовтіє – занадто багато води.

• Висока вологість повітря допомагає відновити пересаджену рослину.

• Ніколи не підживляйте рослину після пересадки. ЇЇ коріння було, швидше за все пошкоджене і може постраждати від опіку добрива. Зачекайте, принаймні місяць до внесення добрив, щоб коренева система зміцніла.

Ознаки нестачі поживних речовин

ріст сповільнюється, молоде листя дрібніше, ніж старе;

стебла ослаблені і дуже витягнуті;

нове листя відрізняється за забарвленням — занадто світле, має нехарактерну забарвленість або плямистість;

квітки дрібні, слабо розвиваються, бутони обпадають або їх взагалі немає;

втрата імунітету до захворювань і шкідників;

Не слід чекати, коли по виду рослини можна буде зробити висновок про дефіцит поживних речовин, краще вносити добрива регулярно.

Види добрив для кімнатних рослин

Добрива для кімнатних рослин поділяють на органічні і мінеральні.

До органічних відносять гній, курячий послід, рослинний компост — природні компоненти. Вони містять повний набір потрібних рослинам поживних речовин.

Як правильно вносити добрива. Читання дітьми, параграфа у підручнику ( Природа)

Найпростіший спосіб — розвести добриво у воді і поливати квіти цим розчином. Можна обприскувати листя молодих рослин, але концентрація поживних речовин повинна бути набагато меншою, ніж при поливі. Гранули і палички вносяться безпосередньо в грунт. При поливі вода поступово буде розчиняти їх.

Головне — виконувати інструкції. Скільки речовини і в якій кількості води розвести для поливу, яку концентрацію брати для обприскування — все це є в інструкції. Наприклад, 1 ковпачок від флакона з добривом на 2 літри води.

Важливо! Добрива для рослин потрібно зберігати в недоступному для дітей місці, працювати в рукавичках і берегти очі від випадкового попадання рідини.

Показ виконуваня дій вчителем.(зі словесною інструкцією)

VI. Формування вмінь і навичок учнів.

Практична робота «Пересаджування рослин».

1. Аналіз завдань практичної роботи.

2. Повторювання правила безпечної праці, організація робочого місця.

4. Самостійне виконання завдань практичної роботи.

( Допомога вчителя ,за потреби. Виконання дій по словниковій інструкції)

VII. Рефлексія

-Що нового дізнались на уроці?

Виставлення оцінок.

Заняття з малювання (молодша група)

Я працюю з дітками другої молодшої групи. У своїй роботі використовую нетрадиційні техніки малювання, які сприяють розвитку творчості та уяви. На мою думку, головне в роботі кожного вихователя, щоб заняття приносили дітям тільки позитивні емоції. Не треба вкладати у ще невмілу і слабку руку олівець або пензлик і мучити його. Перші невдачі викличуть розчарування, і навіть роздратування. Потрібно піклуватись про те, щоб діяльність дитини була успішною – це буде підкріплювати його віру у власні сили. Замислившись над тим, як можна розкріпачити дітей, всилити в них ту саму впевненість у своєму вмінні, змусити їх повірити у те, що вони дуже просто можуть стати маленькими художниками і творити дива на папері, дійшла висновку: це навчання дітей нетрадиційної техніки малювання. І не помилилася. Дітям дуже подобається малювати (будь то заняття чи вільний час). Для дітей, малювання – своєрідна гра. Вони з великим інтересом осягають тонкощі мистецтва.